Český Krumlov.com » Restaurace » Krčma U dwau Maryí

Krčma U dwau Maryí

Parkán č. p. 104, Český Krumlov


Cena od - Kč za osobu / noc

Telefon: 420 380 717 228
E-mail: info@2marie.cz
WWW: www.2marie.cz

Podrobný popis

Autentická středověká krčma s jídelníčkem inspirovaným staročeskou kuchyní. V krčmě můžete ochutnat jídla našich předků a vyzkoušet tradiční suroviny, ze kterých se běžně vařilo (pohanka, jáhly, kroupy). Vše ve velmi nápadité a chutné formě. Na své si přijdou i milovníci masa. 

V roce 1991 byla v domě zřízena Krčma „U dwau Maryí ", kde jsme se pokusili o navození dobové atmosféry v nenásilné opravných interiérech. Pro vybavení krémy byly druhotně užity historické materiály, které by jinak byly nenávratné zničeny nebo by skončily na skládkách. Konkrétně se jedná o cihelné dlažby z půdy českokrumlovského domu, trámy barového pultu a hrazení terasy je pořízeno z likvidovaného starého krovu domu v blízkém Frymburku, prkna lavic a stolů byly vyrobeny ze záklopového barokního stropu, ploché kamenné plotny na terase byly dříve součástí původní českokrumlovské kanalizace.

Pro ilustraci jsou zde v domě také instalovány ukázky historického krumlovského kovářského umění - jedná se převážně o výrobky, které byly nacházeny na smetištích, skládkách a v kontejnerech.