Český Krumlov.com - Ubytování Český Krumlov

Nejlepší ubytování v Českém Krumlově

Největší výběr ubytování v Českém Krumlově. Přehledné vyhledávání podle typu ubytování, lokality, ceny a dalších filtrů. V nabídce najdete výběr nejlepších hotelů, penzionů a apartmánů v Českém Krumlově. Každý profil ubytování obsahuje detailní informace, fotografie, slevy a výhodné balíčky. Možnost rychlé rezervace se zárukou nejlepší ceny přímo od ubytovatele.

Jak najít a rezervovat ideální ubytování v Českém Krumlově?

Český Krumlov patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější města v České republice a právě proto je třeba včasně vybrat a objednat ubytování. Portál ČeskýKrumlov.com nabízí přehledné vyhledávání dle typu ubytování s možností filtrování dle Vašich preferencí, přičemž v jednotlivých kategoriích najdete ty nejlepší prověřené hotely, penziony a apartmány přímo v centru Českého Krumlova nebo jeho blízkém okolí.

Kdy je ideální doba pro rezervaci ubytování v Českém Krumlově?

Atraktivita Českého Krumlova s sebou v hlavní sezoně nese obrovský nápor na ubytovací kapacity, tomu je potřeba přizpůsobit načasování rezervace ubytování. Díky včasné rezervaci budete mít nejen lepší ubytování, ale zároveň ušetříte

Výlet do Českého Krumlova v hlavní sezoně od května do září je ideální naplánovat již začátkem roku, kdy budete mít na výběr nejvíc možností ubytování za tu nejlepší cenu. Oblíbené varianty ubytování s nejlepším poměrem ceny a kvality budou většinou obsazeny již během zimy. Kromě náporu v hlavní sezoně jsou samostatnou kategorií dny, ve kterých probíhají některé z významných kulturních akcí - hlavně Slavnosti pětilisté růže a Mezinárodní hudební festival, tyto termíny jsou často obsazeny na rok dopředu.

Jaký typ ubytování zvolit?

Hotely a penziony jsou nejčastější a nejoblíbenější volbou návštěvníků Českého Krumlova. Jsou ideální pro každého, kdo vyžaduje pohodlí, rád si dojde na jídlo do výborné restaurace nebo si užije wellness a mnoho dalších nadstandardních služeb, prostě pro ty, kteří chtějí na dovolené totální relax bez starostí.

Apartmány patří mezi velmi oblíbenou variantu ubytování pro rodiny s dětmi, které potřebují kuchyňku, nebo pro větší skupiny, pro které je tato forma ubytování často nejvýhodnější možností.

A proč vlastně navštívit Český Krumlov?

Hrad a zámek Český Krumlov

Kdo byl v Krumlově a nenavštívil zámek jako by nebyl. Místní zámek je po Pražském hradě druhým největším zámeckým komplexem v ČR. Původní gotický hrad byl postupně přestavěn v období renesance, ale i v období baroka, ale asi nejvýznamněji do něj zasáhla až poslední přestavba, kdy bylo vystavěno zámecké divadlo a Plášťový most. Raritou je i chov medvědů v hradním příkopu mezi I. a II. nádvořím.

Návštěvu zámku si užijí jak milovníci historie, tak páry hledající romantiku nebo rodiny s dětmi. Zámecká zahrada je nádherně upravována a i během hlavní letní sezony je to oáza klidu a možnosti úniku před rozpáleným centrem města.

Vnitřní město - historické centrum

Meandr řeky Vltavy obklopuje tzv. Vnitřní město. To je s ostatními částmi města spojeno třemi mosty. Jde o historické centrum, které je velmi zachovalé a nabízí pohled na mnoho gotických, renesančních a barokních domů. Návštěva náměstí Svornosti a procházka centrem je povinností každého turisty.

    Mezi hlavní zajímavosti k vidění patří:

  • Náměstí Svornosti s kašnou a renesanční radnicí z 2. poloviny 16. století
  • Římskokatolický kostel sv. Víta
  • Náměstíčko Na Louži a tzv. Krčínův dům

Latrán

Latrán se nachází severně od vnitřního města. Nejspíše právě tady začalo osidlování Českého Krumlova, protože archeologické výzkumy potvrdily, že lidé v této oblasti žili již v 5. tisícíletí před naším letopočtem.

  • Budějovická brána
  • kostel Sv. Jošta
  • historický komplex klášterů

Plešivec

Plešivec je od roku 2003 samostatnou městskou památkovou zónou. Najdeme zde synagogu, která nejspíše měla jako první železobetonovou konstrukci, dále mnoho renesančních domů a fotoateliér Josefa Seidela, který je jedním z mála dochovaných ve střední Evropě.

Galerie a muzea

Pro milovníky umění a kultury je Český Krumlov místem zaslíbeným. Široký záběr muzeí a galerií patří k významným důvodům pro návštěvu Českého Krumlova.

Kulturní akce

Během roku se v Českém Krumlově pořádají desítky kulturních akcí. Od komornějších koncertů po akce evropských parametrů, jako je Mezinárodní hudební festival.

Prohledat web: