Český Krumlov.com-Aktuality-Přivítejme společně Advent v Českém Krumlově

Přivítejme společně Advent v Českém Krumlově

Pomalu se blíží konec roku a s ním přichází kouzelné období Vánoc. První vánoční přípravy nastávají spolu se začátkem adventního období, který tento rok připadá na neděli 2. prosince. Přijďte s námi otevřít pomyslnou bránu vedoucí do světa pohody pokrytého bílou přikrývkou. Za zvuku linoucích se vánočních koled, vůně pomeranče se skořicí a s vánočním punčem v ruce můžete pozorovat, jak se poprvé v tomto roce rozsvítí světýlka vánočního stromečku jako nejkrásnějšího symbolu Vánoc.

Po celé adventní období až do konce roku pro Vás město připravilo pestrý program. Ve středu 5. prosince zavítá do města sv. Mikuláš v doprovodu krásných andělů a hemžících se čertů s chrastícími řetězy. S druhou adventní nedělí se otevře Ježíškův poštovní úřad, který včas doručí všechna vánoční přání našich nejmenších. O třetí adventní neděli se můžete příjemně naladit při společném zpívání vánočních koled u rozsvíceného stromu. Chcete-li udělat dobrý skutek, potěšte opuštěné pejsky a doneste jim v pátek 21. prosince dárek do místního útulku. Odměnou Vám bude pocit z dobré věci a vděčný pohled těchto čtyřnohých chlupatých stvoření. A konečně čtvrtou adventní neděli se přijďte podívat na živý betlém zobrazující příběh narození Ježíše Krista. Na Štědrý den se pak při procházce na zámek zastavte u mědvědů a oslavte společně medvědí vánoce pokytnutím drobného pamlsku.

Advent bude v Českém Krumlově doprovázen řadou vánočních koncertů, besídek a vystoupení. Zkrátka nepřijdou ani milovníci historie, Regionální muzeum pro ně přichystalo výstavu s názvem Vánoce našich předků a do starých časů se mohou přenést prostřednictvím veřerních prohlídek městem, které se konají v pátek, sobotu a neděli od 16:00 do 17:00 hodin. Za návštěvu určitě stojí vánoční jarmark s tradičními ručními výrobky a staročeskými specialitami.

Kde přespat?

Nejoblíbenější ubytování v Českém Krumlově

Prohledat web: